На головну

Всі статті

Як справити перше позитивне враження при пошуку роботи

На сучасному ринку праці велика кількість вакансій та ще більше кандидатів. І в цій різноманітності деколи важко зорієнтуватися, особливо людині без досвіду. Займаючись якийсь час пошуком працівників, хотілося б виділити деякі на перший погляд дрібниці, які можуть відіграти важливу роль для вашої кар’єри. 

 

 

Основним засобом пошуку роботи зараз є інтернет. Тут ми переглядаємо вакансії, надсилаємо резюме, спілкуємося з потенційними роботодавцями. І саме тут іде первинна оцінка кандидата на певну вакансію.

Отож, кілька порад для тих, хто хоче справити позитивне враження на роботодавця з самого початку.

 1.     Перед тим, як надсилати резюме на певну вакансію, варто читати не тільки її назву, але ще й вимоги до кандидатів та пропоновані умови роботи. Чи дійсно ця вакансія саме те, що потрібно вам? Надсилаючи резюме всюди, беручи «кількістю», ви можете створити собі «несерйозну» репутацію. Роботодавець хоче бачити людину, яка щиро хоче працювати саме на цій посаді, і якщо приходить багато резюме на різні вакансії і ще по кілька штук з постійною періодичністю, то це справляє не найкраще враження. Якщо є сумніви, чи дішло ваше резюме, перетелефонуйте чи напишіть листа для уточнення, але не будьте нав’язливими. Рішення приймаються не завжди швидко.
 2.     Намагайтесь вказувати в резюме корисну та чітку інформацію про себе, особливо про досвід та навики. Занадто великі резюме деколи не дочитуються до кінця і за непотрібною інформацією губиться дійсно важлива.
 3.     Пишіть грамотно! Помилки в тексті складають неприємне враження про неосвіченість чи банальну неуважність.
 4.     Якщо вставляєте фото в резюме, то вибирайте пристойне, хорошої якості, а не в купальнику чи шортах на пікніку.
 5.     Якщо в описі вакансії не згадується про знання іноземних мов, і в компанії вона не є обов’язковою, не варто надсилати резюме англійською. Навіщо давати HR-менеджеру додаткову роботу з перекладанням, це вам не додасть балів.
 6.     Якщо просять показати портфоліо, то постарайтесь зробити його максимум зручним для перегляду та акуратно оформленим. Зараз є багато сервісів, де можна викласти свої роботи для перегляду. А надсилати архіви для скачування, потім розпаковування – це так не солідно і незручно для роботодавців.
 7.     Намагайтесь вказувати в резюме свої побажання до майбутньої роботи; умов та місця розташування, якщо є якась специфіка; бажаної оплати праці чи її меж.
 8.     Давайте актуальні контактні дані, електронну пошту яку ви читаєте, номер телефону на який відповідаєте.
 9.     Приходьте вчасно на співбесіду, та попереджайте заздалегідь, якщо можете запізнитись чи нема можливості прийти.
 10.     Перед ти як йти на співбесіду, поцікавтесь інформацією про роботодавця, чим займається компанія та які її цінності і цілі.
 11.     А ще, практично про всі компанії можна знайти інформацію на їхніх сайтах чи в інтернет-каталогах, особливо таку як номер телефону та електронна адреса. Не завалюйте роботодавця питаннями, на які можете самі знайти відповіді.
 12.     І просто вірте, що ідеальна робота існує і ви її обов’язково знайдете.