На головну

Всі статті

Адаптивний та інші сайти

Що таке адаптивний дизайн (responsive design) веб-сайту та чи є в ньому необхідність. Це питання часто виникає перед початком нового проекту. Розберемося в основних типах дизайну сайтів. Від вибору того чи іншого, залежить його виконання, як сам дизайн на етапі розробки так і подальша його верстка. 
 

В фіксованому (static) дизайні ширина контенту чітко фіксована в пікселях та не змінюється в залежності від браузера чи величини екрану.

В резиновому (liquid) сайті контент змінюється в залежності від розміру екрану пристрою завдяки використанню відносних показників (наприклад процентного співвідношення). Але даний тип не враховує перегляд на критично великих чи малих екранах.

Адаптивний (adaptive) дизайн є більш пристосованим до різних пристроїв. При його розробці передбачається кілька найбільш поширених фіксованих розмірів екранів і при переході на такий сайт він відкриється в розмірі найбільш ближчому до вашого пристрою.

Чуйний (responsive) дизайн схожий на адаптивний, але він передбачає повну адаптацію сайту та всіх його елементів до будь-якого розміру екрану. При його розробці використовуються інші технічні рішення ніж при адаптивному, проте різниця між адаптивним та чуйним досить відносна і зі сторони клієнта не завжди помітна на перший погляд.

При виборі бажаного типу слід враховувати потреби конкретного проекту. Наприклад для складніших функціональних сайтів краще підійде адаптивний, а чуйний при меншій кількості елементів на сторінці. Дуже часто розробляються комбіновані сайти з використанням двох технологій.

Тут можна побачити основну різницю між типами сайтів. Змінюючи розмір вікна браузера видно, як реагує контент при різних типах.

Варто також враховувати основні задачі сайту, що розробляється. Чи взагалі є необхідність використання складніших адаптивних технологій, чи відвідувачі вашого сайту надають перевагу використання невеликих мобільних пристроїв та чи є необхідність повністю налаштовувати сайт під них.

Окремо можна виділити мобільну версії сайту, при якій спрощується дизайн, забираються лишні деталі та залишається найбільш необхідний функціонал. Тобто, це окремий сайт який має спільну базу з основним.

Звичайно, саме замовник сайту має вирішувати, що саме йому потрібно. Але допомогти врахувати потреби та доцільність завжди допоможуть спеціалісти, які знають сайти «з середини».

 Завжди для вас, Alltimestudio